KRONIKA 2009/2010

24.09.2009

Mam wielu przyjaciół

Kolejny tydzień w Akademii minął bardzo szybko. Powitaliśmy w naszym gwiazdeczkowym gronie Zosię, która bardzo szybko została naszą koleżanką, ponieważ potrafi ślicznie bawić się z innymi, chętnie bierze udział we wszystkich zajęciach, a ponadto uwielbia słuchać czytanych opowieści.

W tym tygodniu dużo rozmawialiśmy o przyjaźni, bo to bardzo ważny temat. Dowiedzieliśmy się, kim jest przyjaciel i jak należy postępować, by mieć wielu przyjaciół. Stworzyliśmy również Kodeks Przedszkolaka, aby pamiętać o tym, jakich zasad trzeba przestrzegać, by innym Gwiazdeczkom było miło w naszym towarzystwie.

Wykorzystaliśmy to, że koniec lata jest porą, kiedy w ogródku mamy jeszcze trochę warzyw i wykonaliśmy różne zabawne figurki (marchewkowego konika, ziemniaczanego jeża i wiele innych) – zabawy było co niemiara!

Codziennie powtarzaliśmy poznane wcześniej piosenki: „Jestem sobie przedszkolaczek” oraz „Pszczółki”, a podczas zabaw tanecznych ćwiczyliśmy nasz słuch i poczucie rytmu.

Ponieważ zawitała już do nas jesień, przywitaliśmy ją kolorowankami, które wiszą na naszej tablicy. W przyszłym tygodniu wykonamy kolejne prace – już nie mogę się doczekać! A w dodatku przyjdą do nas nowe Gwiazdeczki – na pewno będzie ciekawie. :-)