KRONIKA 2010/2011

19.02.2011

Jak zabawa, to zabawa!

Jak na karnawał przystało, nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu szalonej zabawy z tej okazji, ale o tym za chwilę, bo w tym tygodniu było tak wiele atrakcji, że nie sposób wymienić wszystkiego naraz.
Podczas zajęć, Dropsy dowiedziały się, jak wielkie znaczenie w naszym życiu odgrywa woda, gdzie możemy ją zobaczyć i do czego jest nam potrzebna. Rozwiązując zagadki słowne, uporządkowały swą wiedzę na temat deszczu, słońca, tęczy i śniegu, a także wysłuchały i porozmawiały na temat opowiadania Chmurka Czarodziejka.
Kolejnego dnia, wspólnie wykonaliśmy eksperyment, do którego potrzebna była nam woda, nitka i słoik, poznaliśmy znaczenie słów: kajak, wiosło, burta oraz wzięliśmy udział w zabawie Statki na wodzie.

Radosnym wydarzeniem były kolejne urodziny - nasz Julek kończył 5 lat, więc jak zwykle przygotowaliśmy prezencik i mnóstwo życzeń dla Jubilata! Śpiewaliśmy Sto lat, pomagaliśmy zdmuchnąć świeczki i zjedliśmy ciasto.

W tym tygodniu przedszkole odwiedzili Goście - byli u nas Policjanci, którzy radzili, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, a pomagał im w tym przyjaciel z kreskówki, wesoły Spongebob.
By zadbać o kondycję fizyczną, aż dwukrotnie wybraliśmy się na narty - próbowaliśmy już swych sił na wyciągu i wykonaliśmy mnóstwo ćwiczeń, które pomogą nam w sprawniejszym zjeżdżaniu z górki.

Na zakończenie wspomnę o balu, na który z taką niecierpliwością czekaliśmy! Zgodnie z umową, wszyscy (nawet nasze ciocie) przebrali się tego dnia za ulubione postacie. Były wśród nas księżniczki, motyle, biedronki, żabki, a także rycerze, bohaterowie bajki Power Rangers i SpiderMan.
Bawiliśmy się doskonale, było wiele konkursów i zabaw, a przede wszystkim każdemu dopisywał świetny humor, dlatego ten dzień będziemy jeszcze długo wspominać: GALERIA ZDJĘĆ