KRONIKA 2010/2011

05.04.2011

Wioletta Piasecka - autorka ksiażek dla dzieci - nasz wspaniały Gość!

5 kwietnia, z odległego Elbląga, do Gwiazdeczki przyjechała przesympatyczna wróżka, która wprowadziła nas w zaczarowany świat bajek.
Tą wróżką była oczywiście Pani Wioletta Piasecka, autorka książeczek dla dzieci, min. baśniowej biografii Andersena W poszukiwaniu szczęścia, Zaczarowane bąbelki, Bajka na dobranoc, Dwie Małgosie, Kluseczka, Księżniczka dziecięcych serc, Tańczące czarownice i inne.
Baśnie P. Wioletty zachwycają prostotą stylu i języka. Za pośrednictwem bohaterów autorka przekazuje dzieciom wiarę we własne zdolności i w możliwość realizacji marzeń. Każda z baśni ma jakieś przesłanie i skłania do refleksji. Wartościami, które autorka stawia na pierwszym miejscu są: miłość, praca, poszukiwanie prawdy, wiara w drugiego człowieka, zwycięstwo dobra nad złem.
Już samym wyglądem autorka zaprzecza stereotypowi pisarza, jakiego wyobrażają sobie dzieci. Przebrana za wróżkę, uśmiechnięta, życzliwa, skora do pogaduszek, wprowadziła nas w bajkowy nastrój. Nasze Przedszkolaki dowiedziały się min. skąd P. Wioletta czerpie pomysły na bajki, kiedy je pisze, dlaczego przebiera się w strój wróżki, dowiedzieliśmy się również kto to jest Seba i jaką dyscyplinę sportu najbardziej lubi. Pozdrawiamy Sebę i jego drużynę.
Jak na dobra wróżkę przystało – nie obyło się bez wróżb. Wyrosną z nas: prezydent, pisarz, sławny profesor, podróżnik, piosenkarze, modelki a nawet księżniczka i czarodziej. Na zakończenie spotkania, Pani Wiola zmieniła suknię na kolor różowy i wszystkim wpisała piękne dedykacje do książeczek. Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie, patrząc na które będziemy z przyjemnością wspominać to spotkanie.
Pozdrawiamy Pani Wiolu i życzymy nowych, ciekawych pomysłów na bajki.

Zapraszamy do: GALERII ZDJĘĆ