KRONIKA 2009/2010

02.10.2009

Moja droga do przedszkola

Tak jak obiecywałam, w tym tygodniu do naszego grona dołączyły kolejne Gwiazdeczki: Amelka, Laura, Emilka i Piotruś. Cieszymy się z ich obecności, ponieważ potrafią bardzo ładnie się z nami bawić. Uczyliśmy je poznanych przez nas piosenek, tak, by razem z nami mogły tańczyć przy melodii „Pajacyka”, „Pszczółek” czy naśladować słonie i mrówki z naszego ulubionego utworu.Wszyscy pamiętamy o tym, by przestrzegać stworzonego wspólnie Kodeksu Przedszkolaka, więc powtórzyliśmy zapisane tam zasady, aby wszystkie Gwiazdeczki wiedziały, jak należy się zachowywać w naszej Akademii.

W tym tygodniu mówiliśmy również o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Wiemy już, co oznacza zielone, żółte i czerwone światło oraz jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i chodniku. Słuchaliśmy wierszyka pt. „Bezpieczna droga”, a na zajęciach plastycznych wykonaliśmy rysunek sygnalizacji świetlnej. Podczas naszych spacerów utrwalaliśmy prawidłowe nawyki poruszania się po ulicy, obserwowaliśmy uliczny ruch i stosowaliśmy się do poznanych zasad bezpieczeństwa.

Nie zapominaliśmy również o zmianach zachodzących w przyrodzie, bo wszyscy pamiętamy, że przyszła do nas jesień. Spacerując, zbieraliśmy kasztany i barwne liście, a z przydomowego ogródka przynieśliśmy pełne garście orzechów. Czas minął nam bardzo szybko i pracowicie!