KRONIKA 2010/2011

30.06.2011

Zakończenie roku szkolnego!

Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego. Toteż ostatni dzień czerwca był dobrą okazją, żeby zaprosić Państwa raz jeszcze do Gwiazdeczki i razem spędzić miłe popołudnie.
Dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki, ale opowiedziały też w wierszyku o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. Ale trudny proces stawania się z trzylatka czterolatkiem, a z cztero, pięciolatkiem, nasze maluchy, nie wiadomo kiedy, opanowały do perfekcji! :)
Następnie bawiliśmy się wspólnie. Nic tak bardzo nie rozpromienia małej buzi jak fakt, że mama i tata także się śmieją. Pogimnastykowaliśmy się trochę, poznając przy okazji kilka zabaw, przygotowujących do pracy z własnym ciałem, które pani Weronika Sherborne zebrała w jedną metodę zwaną „metodą ruchu rozwijającego”. Dużo było przy tym ruchu, trochę przepychania, tarzania się po ziemi i pękania ze śmiechu.
Ostatnią częścią popołudniowego balowania były konkursy. Okazało się kto jest najlepszy w obieraniu ziemniaków, a nawet, że mają Państwo zdolności do poznawania własnego dziecka z zamkniętymi oczami. Dzieci łowiły buziakami żelkowe robaki, niektórzy brali swoje zadanie bardzo na poważnie i spieszyli się co niemiara. Inni rozkoszowali się pysznym smakiem, zapominając o konkurencji.
Miło nam było Państwa gościć i razem zasmakować trochę przedszkolnej atmosfery. Trudno się było rozstać, dlatego spędziliśmy jeszcze miłą godzinkę na rozmowach. Bo mimo, że w wakacje nadal się spotykamy, to przecież czujemy, że coś się kończy, coś nam znowu umknęło. Można by nawet powiedzieć: „wielka szkoda, że to już wakacje…”

Ale tego nie powiemy. Trzeba teraz odpocząć, opalić się i w pełni sił wrócić do przedszkolnej codzienności! Czekamy!

Zakończenie roku szkolnego 2010-11

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.