03.12.2011

Andrzejkowy czas zaczarowany

Jak przystało na koniec jesieni niedźwiedzie szykują sobie legowiska na zimę, ptaki odlatują do ciepłych krajów, a gwiazdeczkowe przedszkolaki organizują andrzejki!

Przy blasku świec przez wielki klucz obficie polał się wosk, a dzięki naszej wspaniałej wyobraźni nie trudno nam było rozpoznać, co przedstawiają powstałe na wodzie kształty. W tajemniczych woskowych bryłach rozpoznaliśmy między innymi indyka, ser, fontannę, a nawet rakietę kosmiczną! Za pomocą rzucanych monet sprawdziliśmy, czy spełnią się nasze marzenia, a przebijając wielkie papierowe serce igłą, poznaliśmy imiona naszych przyszłych ukochanych. Ciekawe czy nasze wróżby się sprawdzą…

W ubiegłym tygodniu prócz atrakcji andrzejkowych mieliśmy również przyjemność gościć w naszym przedszkolu pana Krzysztofa Falkowskiego, dzięki któremu mogliśmy podziwiać Michaela Jacksona, Tinę Turner, czy Elvisa Presley’a wcielonych w postacie unikatowych na skalę europejską marionetek w widowisku muzycznym FALKOSHOW.

Ponadto dzięki Teatrowi Muzycznemu AJ Project, który odwiedził nas ze spektaklem pt. W zaczarowanym teatrze, poznaliśmy tajniki gry aktorskiej oraz pracy reżysera przedstawień teatralnych.

W oczekiwaniu na śnieg wcale nie szykujemy się do zimowego snu, tylko nucąc wesołe piosenki wypatrujemy na niebie sań pewnego brodatego gościa….