13.01.2012

Policja naszym sprzymierzeńcem!

Przedszkolaki postanowiły rok 2012 rozpocząć bezpiecznie, stąd ich ogromne zainteresowanie przybyłym do przedszkola gościem – Panią Policjantką. Tym zaś, którzy nie czuli się zbyt pewnie, widząc przed przedszkolem radiowóz policyjny, Pani wyjaśniła, że Policji nie należy się obawiać, wręcz przeciwnie – Policja jest po to, aby nam pomagać, gdy przytrafi nam się coś złego.
Pani Policjantka w trakcie spotkania zaprezentowała nam krótkie filmy edukacyjne, które opowiadały o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, a my mogliśmy ocenić, czy dzieci zachowały się dobrze, czy też niewłaściwie. Dzięki tej lekcji dowiedzieliśmy się między innymi jakie niebezpieczeństwa grożą nam podczas niewłaściwie zorganizowanej zabawy, w przypadku kontaktu z nieznajomą osobą, czy też w miejscach zatłoczonych i ruchliwych. Ustaliliśmy także zasady i miejsca bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu i w domu. Na zakończenie wszyscy zapisaliśmy w naszych głowach numer telefonu alarmowego i wiemy już, kiedy należy z niego korzystać. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy odblaskowe woreczki, które mogą sprawić, że będziemy jeszcze bezpieczniejszymi przedszkolakami!