25.01.2012

Dzień Babci i Dziadka - Jasełka

Babcia i Dziadziuś to para czarodziejska. O tym wie każde dziecko. On przytuli tak jak nikt inny, obdaruje w sekrecie słodkim cukierkiem, pogłaszcze z czułością po główce i zrobi nawet rzeczy niemożliwe dla swojej małej wnuczki czy wnuczka. Ona zawsze elegancka i uśmiechnięta, roztacza wokół siebie niepowtarzalną atmosferę ciepła i zatroszczy się o dobre samopoczucie każdego, kto wpadnie jej w ręce. Dlatego też chcieliśmy przygotować dla naszych dziadków wieczór prawdziwie czarodziejski.
Przez cały miesiąc, dzień w dzień, dzieci odkrywały w sobie anielski charakter. To z pozoru łatwe zadanie wymagało jednak często pokładów prawdziwej cierpliwości. Ale kiedy w końcu wdziano skrzydła, a atmosfera zagęściła się od anielskich włosów i słodkich uśmiechów, jedno stało się pewne. Niebo mogło tego dnia z nami konkurować. Efektem ciężkiej pracy były pięknie recytowane teksty, dużo radości na twarzach, pięknie, melodyjnie śpiewane piosenki. Było niebiańsko! Oczywiście dopomogła w tym też pięknie udekorowana sala, którą użyczyli nam ojcowie franciszkanie. Bracia pomagali też przy wspólnym kolędowaniu.
Wspaniałe chwile już po chwili zamieniły się w niezapomniane, kiedy do głosu doszli Państwo. Dziadkowie, Babcie, Rodzice, Dzieci, całe rodziny przyłączyły się do wspólnej zabawy i śpiewu. I jak tu mówić o konflikcie pokoleń, kiedy jest się świadkiem tylu przejawów zgodności i miłości! Dziękujemy wszystkim Państwu za pomoc w przygotowaniu tego niezwykłego wydarzenia, za radość i uśmiech, które nam towarzyszyły, wspólną zabawę, oraz za wszystkie ciepłe słowa, które od Państwa usłyszeliśmy w tych dniach.

Życzymy aby Wasze wnuki zachowały w sobie coś z tych anielskich charakterków :)

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI