17.02.2012

Astronom i Astronauta

8 lutego grupa Rakietówek i Dropsów wyruszyła na spotkanie z kosmosem, które odbyło się w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Wszyscy zamieniliśmy się w astronautów, którzy wyruszyli na podbój kosmosu. Z prędkością światła chłonęliśmy wszystko co się wokół nas działo. Na początku dowiedzieliśmy się dlaczego świeci Słońce, a dlaczego Księżyc, czym są gwiazdozbiory, mgławice, galaktyki, i planety. Zobaczyliśmy jak wygląda Droga Mleczna i w której jej części znajduje się nasz Układ Słoneczny. Zamieniliśmy się w Ciała Niebieskie by dowiedzieć się na czym polega zaćmienie Słońca i Księżyca. Na tym nie kończy się nasza przygoda ponieważ wraz z „Tanią i Skrzatami” odbyliśmy podróż po nocnym niebie. Dzięki tej przygodzie zobaczyliśmy nie tylko kosmiczną przestrzeń ale również dowiedzieliśmy się jak wygląda i działa Planetarium.
Gwiezdna przygoda zakończyła się kosmicznymi zajęciami plastycznymi, w czasie których kolorowaliśmy ulubione planety, oczywiście kosmicznymi kredkami oraz tworzyliśmy własne galaktyki również przy użyciu kosmicznych przyborów. Z zawrotną prędkością powróciliśmy na Ziemię by planować kolejny podbój kosmosu.
FOTORELACJA tutaj

Dzień 16 lutego jest bardzo ważnym dniem dla pewnego przedszkolaka, Juliana. W tym wyjątkowym dniu obchodził on swoje 6 urodziny. Był tort i prezenty. Julian jest debiutantem ponieważ jest pierwszym sześciolatkiem, a co za tym idzie najstarszym przedszkolakiem. Drogi Julku Gwiazdeczki i wszystkie Ciocie życzą ci przede wszystkim uśmiechu na twarzy, samych sukcesów i kosmicznych przygód.