19.02.2012

Czarodzieje dobrego wychowania

Lekcje dobrego wychowania w Gwiazdeczkowym Przedszkolu odbywają się zazwyczaj w bardzo przyjemnych okolicznościach, a że dzieci są już nieomal ekspertami grzeczności, przyszło im tym razem zmierzyć się z nietypowym nicponiem.

Teatr Moralitet „Były sobie krasnoludki”

W krainie krasnoludków, gdzie mieszkańcy żyją zgodnie i szczęśliwie, wiosna trwa cały rok i wolno płynie czas, żył pewien niegrzeczny, obrażalski i kapryśny krasnal – Gutek. Krasnal ten nie słuchał rodziców i zagubił się w lesie. Na szczęście spotyka Miłka, który chętnie wskaże Gutkowi właściwą drogę, ale dopiero wówczas, gdy Gutek stanie się grzecznym krasnoludkiem. Ponieważ jest to bardzo trudne zadanie, szczególnie dla tak krnąbrnego krasnala, Miłek postanawiam udać się po pomoc do Leśnej Babci. Za pomocą swego magicznego parasola oraz z pomocą Gwiazdeczkowych przedszkolaków, zaczaruje ona Gutka w grzecznego i mądrego krasnoludka.

Falkoshow – „Czarujący Kapturek”

Nie upłynęło kilka dni a do naszego przedszkola zawitała kolejna niegrzeczna osoba. Tym razem jednak do jej odczarowania potrzebowaliśmy prawdziwego magika, który opowiedział nam historię o Czerwonym Kapturku - dobrze wszystkim znaną, ale w nieco innej odsłonie. Oczywiście nie zabrakło Wilka, Babci i Gajowego, lecz to Kapturek był całkiem zmieniony. Dziewczynka okazała się krnąbrną i nieposłuszna dziewuchą. Jednak dzięki pomocy najbliższych udało się jej przezwyciężyć przywary, które wpędziły ją w wielkie tarapaty. Prawdziwe czary zmieniły ją w miłe i pomocne dziecko.

A oto krótki pokaz slajdów z tych wydarzeń: