21.02.2012

Bal nad bale

Szedł raz sobie Pan Karnawał
zimowym wieczorem,
spotkał żabkę, krasnoludka razem z muchomorem.
Potem księżniczkę i księcia z bajki,
oraz dwa koty, co palą fajki.
Wszędzie dokoła wesołe harce,
bo to idą przebierańcy.

Pan Karnawał zjawił się również w naszym przedszkolu. W jego karawanie przybyli do nas także Żółwie Ninja, Wietnamska Księżniczka, Klaun, Wróżka, Królewna, Monster High, Pszczółka, Motylek, Góralka, Kotek, Wojownik Ninja, cały zastęp Księżniczek, a nawet Pirat! Ostatni dzień karnawału postanowili świętować wesoło i hucznie. Każdy z uczestników balu rozpoczął zabawę od zaznaczenia swojej obecności i uwiecznienia swojego stroju na pamiątkowym plakacie. Konkursy i zabawy przeplatały się z radosnymi pląsami przebierańców. Na koniec zaś zatańczyliśmy wspólny taniec, którego nauczył nas pirat z obcych mórz. Wszystkich może zdziwić fakt, że tak różni bohaterowie naszego balu tak świetnie się razem bawią i dogadują. Na koniec wyjawimy wam pewną zaskakującą tajemnicę – oni wszyscy pochodzą z tej samej bajki! Tak, to bajka pod tytułem „Gwiazdeczka”!

Tego samego dnia, w niesłychanie radosnych nastrojach, świętowaliśmy 3 urodziny Zosi! Nasz uśmiechnięty Groszek ze swojego zajączkowego koszyka częstował swoich kolegów i koleżanki pysznymi łakociami, na co przedszkolaki odpowiedziały gromkim „Sto lat” na cześć solenizantki. Zosiu, życzymy Ci samych wspaniałych dni!