15.03.2012

Marzec w teatrzyku!

Za oknem Wiosna i Zima nie mogą dojść do porozumienia, która z nich ma zasiąść na tronie, dlatego dzieciaki, cierpliwie czekając na zakończenie sporów, postanowiły umilić sobie czas w towarzystwie postaci z bajek.

Teatrzyk Skrzat - „Królestwo Wesołuszka”

W dalekim królestwie zła czarownica pozazdrościła pięknej księżniczce urody i majątku. Postanowiła ją porwać i zająć miejsce na tronie. Za sprawą jej poczynań królestwo zamieniło się w krainę smutku i przygnębienia. Jednak sprytny kuchcik Grzesio, mądra sowa i przedszkolaki wspólnie uwolnili księżniczkę. Przydał się do tego czarodziejski flet, tajemnicza księga zaklęć i kilka drobnych czarów, aby wszystko wróciło do normy.

Teatrzyk Art-Re – „Kozucha Klamczucha”

Pewien poczciwy gospodarz z Podhala spotkał pewnego dnia biedną sierotkę – Zazulkę, która zaoferowała mu pomoc w gospodarstwie w zamian za dach nad głową. Gospodarz przyjął dziewczynę z radością, powierzając jej opiekę nad kozą, którą bardzo kochał. Koza ta słynęła zaś z tego, że nieustannie kłamała, przez co Zazulka została nieomal wyrzucona z domu. Gospodarz bowiem myślał, że źle opiekuje się kózką. Ale jak to w życiu bywa – prawda zawsze wychodzi na jaw, a kłamstwo nie popłaca – Zazulka żyła długo i szczęśliwie z gospodarzem, a koza została ukarana za swoje kłamstwa. W trakcje spektaklu przedszkolaki mogły spróbować własnych sił w tańcu góralskim, a także zetknąć się z gwarą i kulturą Podhala.