21.03.2012

Wiosna wkoło

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Pierwszy dzień wiosny to gratka dla każdego przedszkolaka! Jak co roku, 21 marca wszystkie dzieci zrzuciły szaliki i czapki, by podziękować Zimie za 3 miesiące panowania i ruszyć na poszukiwanie Wiosny.
Pierwszym przystankiem na mapie małych poszukiwaczy była wizyta w Szkole Podstawowej nr  50. Tam, wraz z  innymi przedszkolakami, obejrzeli przedstawienie o tym, jak to pewnego marcowego dnia Zima musiała spakować walizki i wyjechać, a na jej miejsce, wspaniałym kwiatowym pojazdem, przybyła kolorowa i pachnąca Wiosna. Dzieci, zarażone optymizmem, śpiewały przygotowane wcześniej wiosenne piosenki. Przyniosły też prace plastyczne, których tematem przewodnim były wiosenne fantazje. Ale to nie koniec – tradycji musiało stać się zadość, więc przedszkolaki z Gwiazdeczki pomaszerowały nad strumyk i  wrzuciły do niego Marzannę, którą w  mig przykryła woda.
A wiosna przyszła całkiem niespodziewanie – wokół przedszkola zazieleniła się trawa, ptaki stukały do okien, a w powietrzu zaczęło unosić się lekkie jak motylek powietrze…

Witamy Cię Wiosno! Wreszcie jesteś z nami!