23.03.2012

Przedszkolaki na salonach

Dzięki uprzejmości mamy (dziękujemy :)) jednej z Rakietówek – Hani, przedszkolaki z Gwiazdeczki miały przyjemność przechadzać się korytarzami magistratu miasta i odkrywać jego tajemnicze zakamarki, a także spotkać się z Prezydentem Miasta Krakowa – profesorem Jackiem Majchrowskim.

Przedszkolakom najbardziej przypadła do gustu Sala Posiedzeń Rady Miasta. W majestatycznej auli, ze ścian której spoglądali na młodych radnych królowie Polski, dzieciaki zajęły różne miejsca – jedni przy mównicy, stojąc jak najbliżej mikrofonu, inni po bokach, albo w odległych miejscach sali, obserwując swoich kolegów z oddali.
Pokonując liczne schody i długie korytarze młodzi odkrywcy dotarli w końcu do Gabinetu Prezydenckiego, gdzie przywitał ich sam Jacek Majchrowski. Po krótkiej rozmowie, w trakcie której dzieci zadały Gospodarzowi Krakowa pytania takie jak: „Czy ma pan samochód?”, „Co robi Pan w wolnym czasie” i „Czy ma pan dzieci i w co lubi się z nimi bawić?”, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się na piękny dziedziniec magistratu. Tam pożegnaliśmy Panią, która nas oprowadzała i wybraliśmy się na przejażdżkę tramwajem do przedszkola, która dodała pełni wrażeń tego słonecznego, wiosennego dnia.

Wizyta w magistracie

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.