20.06.2012

Wycieczka odlotowa

Wizyta w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego okazała się nie lada gratką dla tych, którzy podniebne maszyny mogli jak dotąd podziwiać wysoko na niebie lub w sklepach z zabawkami.
Najróżniejsze statki powietrzne – szybowce, motoszybowce, śmigłowce, samoloty zaskoczyły naszych przedszkolaków swoim ogromem i majestatem. Dzięki wizycie w sali edukacyjnej muzeum, gdzie na własnej skórze przekonaliśmy się na czym polegają zasady aerodynamiki, zaspokojona została również ciekawość na temat tego, jak samolot unosi się do góry i lata. Jak przystało na dociekliwych odkrywców dowiedzieliśmy się z czego składa się samolot i jakie tajemnice konstrukcyjne kryją się w jego wnętrzu. W Starym Hangarze podziwialiśmy jedne z najstarszych maszyn, które przed wielu laty stworzył człowiek, by móc unieść się w powietrze, a pozując do zdjęć przy strojach z czasów I wojny światowej przeżyliśmy prawdziwą podróż w czasie. Samoloty z czasów nam bliższych również zrobiły na przedszkolakach spore wrażenie, a szczególnie możliwość odwiedzenia wnętrza samolotu rządowego sprzed kilkunastu lat.
Na koniec moc wrażeń zwieńczona została przygodą tylko dla najodważniejszych – przejściem jednego z testów na pilotów, jaki wykonywany jest na trenażerze. Także niektórych wizyta w muzeum przyprawiła o lekki zawrót głowy, a jeszcze innych o niesamowite, odlotowe wrażenia.