28.06.2012

Za nami 10 miesięcy, czyli… zakończenie roku przedszkolnego 2011/12

Ostatnimi czasy baczni obserwatorzy, odwiedzając nasze przedszkole, dostrzec mogą ogromne zmiany. „Dropsy” nie są już tymi samymi „Dropsami”, „Rakietówki” tymi samymi „Rakietówkami”, a „Groszki” nie są już na pewno tymi, które można było widywać u nas we wrześniu ubiegłego roku. Jednak większe stopy, dłuższe nogi i silniejsze ręce to nie wszystko. Nasze przedszkolaki są przede wszystkim są coraz mądrzejsze - kreatywnie wykorzystują wspaniałe lata swojego dzieciństwa, by nieustannie zaskakiwać, rozczulać, uczyć lepiej widzieć ten świat niż my – dorośli. Przez te 10 wspólnie spędzonych miesięcy w przedszkolu zadano nam, Ciociom, miliony pytań, jeszcze więcej zaś udzielono odpowiedzi na pytania – jak zrozumieć, jak wyjaśniać, jak rozmawiać, jak wzbudzać zaufanie? To bardzo cenny czas dla nas wszystkich.

Uroczystym zwieńczeniem tego roku przedszkolnego były spotkania 27 i 28 czerwca, podczas których przedszkolaki z trzech grup – „Rakietówek”, „Dropsów” i „Groszków”, nagrodzone dyplomami i prezentami, pożegnały mijający rok i radosnymi piosenkami przywitały beztroski czas wakacji. Lecz nie ze wszystkimi spotkamy się pod „gwiazdeczkowym” dachem we wrześniu. Tomek, Hania, Julek i Xavier od nowego roku szkolnego będą już pierwszoklasistami. Niejednemu łezka w oku się zakręciła, niejeden z sentymentem wspomniał wspólnie spędzone lata. Naszym absolwentom życzymy, by nowy czas był dla nich inspiracją do nowych wyzwań, a czas spędzony w „Gwiazdeczce” na zawsze pozostał miłym wspomnieniem dzieciństwa.