KRONIKA 2013/2014

30.11.2013

Wiosna jesienią i Pluszowy Miś

Listopad to czas, zbliżającej się wielkimi krokami zimy. Przedszkolaki z „Gwiazdeczki” nie zamierzają jednak zapaść w sen zimowy.
6 XI najmłodsze przedszkolaki obejrzały w teatrze Groteska przedstawienie pt: „Ładne kwiatki”. Odrobina wiosny w jesieni okazała się doskonałym pomysłem. Maluchy bawiły się świetnie!
Zaś dwa dni później 8 XI Gwiazdeczkę odwiedził teatrzyk ART –RE z przedstawieniem „Jaś i drzewo fasolowe”. Było to przedstawienie interaktywne dlatego też przedszkolaki chętnie brały w nim udział. Z wielkim zaangażowaniem pomagały tytułowemu bohaterowi w ukrywaniu się przed wielkoludem.
12 XI w „Gwiazdeczce” ponownie pojawiła się wiosna. Przedszkolaki wspólnie z MAŁĄ FARMĄ i ich projektem „Ogród” poznawały różne drzewa iglaste, a każdy z nich posadził swoją własną roślinkę, o którą będzie dbał w zimowe dni.

13 XI grupy Rakiet i Dropsów udały się do Teatru Współczesnego na przedstawienie „Cudowna lampa Alladyna”. Chętne przedszkolaki miały okazję odwiedzić sułtana w jego pałacu i złożyć mu wymyślony przez siebie pokłon.
19 XI odwiedził Gwiazdeczkę skrzypek, który zabrał przedszkolaki na wycieczkę do muzycznego lasu i przedstawił jego mieszkańców. Chętne przedszkolaki zamieniały się w zwierzątka mieszkające w lesie i poruszały się w rytm muzyki skrzypiec. Przy okazji tej wizyty odkryliśmy wiele talentów aktorskich, jakie drzemią w naszych przedszkolakach.

W piątek 22 XI w gwiazdeczkowym przedszkolu hucznie świętowaliśmy urodziny Pluszowego Misia. Dlatego też od samego rana w przedszkolu pojawiały się najróżniejsze misie. Odwiedził nas miś Puchatek, miś polarny a nawet miś koala. Podczas balu było mnóstwo śmiechu i zabawy, a całe przyjęcie uwieńczył pyszny tort czekoladowy, z którego miś wcześniej zdmuchnął świeczki.
26 XI ponownie odwiedziła nas MAŁA FARMA tym razem z projektem „Ssaki”. Dzieci miały niesamowitą okazję poznać świat królików. Bawiły się z nimi, głaskały je i karmiły.
Przed nami grudzień najbardziej świąteczny i rodzinny miesiąc. Na gwiazdeczkowe przedszkolaki czeka mnóstwo przyjemności związanych z radosnymi Świętami Bożego Narodzenia.