KRONIKA 2013/2014

01.08.2014

Wigilia

20 grudnia 2013 r. w naszym przedszkolu już po raz kolejny odbyło się spotkanie wigilijne. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Wigilia w naszym przedszkolu rozpoczęła się już przy obiedzie, na którym dzieci ze smakiem zjadły tradycyjny barszczyk czerwony z uszkami oraz rybę i inne smakołyki.
Następnie wszystkie grupy - Pędzące Groszki, Dropsy oraz Rakiety wraz z Ciociami zasiadły wspólnie do stołu i podzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne. Po opłatku wszyscy zasiedli przy stole aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane. Na koniec wszystkie przedszkolaki wraz z Ciociami rozpoczęły kolędowanie. Radości i śpiewu było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.