KRONIKA 2014/2015

30.09.2014

Wrzesień

1 września 2014 roku znów rozpoczęliśmy kolejny rok w przedszkolu. Wszystkie dzieci oraz Ciocie stawiły się w „Gwiazdeczce ”żeby w wesołej i pełnej energii atmosferze przywitać się po wakacjach i rozpocząć nowy rok, w którym Przedszkolaki znów będą mieć możliwość poznawania i odkrywania świata. Wszystkie grupy w tym dniu – „Pędzące Groszki”, „Dropsy” oraz „Rakiety” wraz z Ciociami po radosnym powitaniu przeniosły się do swoich nowych sal, w których już od pierwszego dnia uczyły się nowych piosenek, zabaw i wierszyków. Każda z grup, poza wspólną zabawą i rozmowami, stworzyła z pomocą Cioć Kontrakty Dobrego Przedszkolaka, które określają zasady zachowania i postępowania w grupach. Przez cały dzień starszaki pomagały maluchom, dzieliły się z nimi doświadczeniem, pokazywały znane im już zabawki oraz dodawały otuchy i pocieszały najmłodszych, dla których rozłąka z rodzicami troszkę ich smuciła. Na szczęście pod koniec dnia każda z buź była uśmiechnięta i zadowolona z powrotu do przedszkola. Życzymy wszystkim dzieciom aby ten rok był pełen niezapomnianych chwil, niezwykłych odkryć i czasem na świetną zabawę w gronie przyjaciół.

23 września 2014 roku Przedszkolaki z Gwiazdeczki oraz z Leśnego Domku po raz kolejny odwiedziły Teatr Groteskę i obejrzały przedstawienie pt. „Kukuryku Słoneczniku. ” Opowiada ono o tym, jak to w świecie zwierząt zostaje zaburzony porządek, bo oto Słonecznik próbuje piać jak kogut, szczekać jak pies, miauczeć jak kot… Zwierzaki postanawiają go uciszyć i ukarać. Ale nim to się stanie Słonecznikowi udaje się odnaleźć własną tożsamość. Sympatyczne lalki i nostalgicznie nawiązujące do mody lat 70tych kostiumy, dowcipne dialogi i łatwo wpadające w ucho piosenki sprawiły, że wizyta w teatrze okazała się wspaniałą przygodą. Każdy z naszych przedszkolaków, który był już w Grotesce chętnie do niej wraca, a te dzieci które były pierwszy raz z zafascynowaniem na twarzach wciąż pytają, kiedy pojedziemy do tego wesołego miejsca z aktorami.

Natomiast we wtorek 30 września 2014 roku w naszym przedszkolu odbyło się wielkie święto wszystkich gwiazdeczkowych Przedszkolaków. W tym dniu każde z dzieci zostało oficjalnie pasowane na przedszkolaka. Wszyscy przyszli do przedszkola w odświętnych strojach. Każda z grup zaprezentowała coś własny program artystyczny. Najwięcej pracy mieli najmłodsi, ponieważ był to ich pierwszy przedszkolny występ, który miał przypieczętować fakt, że stają się prawdziwymi przedszkolakami. Maluchy śpiewały piosenkę, mówiły wierszyk a nawet dla nas zatańczyły. Starszaki zaprezentowały wierszyk o dobrym zachowaniu w przedszkolu, dzieląc się tym samym swym zdobytym przez kilka lat doświadczeniem przedszkolnym. Następnie wszyscy razem wypowiedzieli tekst ślubowania na przedszkolaka, a po ślubowaniu Ciocia Ola swą zaczarowaną kolorową kredką dotknęła ramienia każdego z dzieci, za sprawą której Dzieci stały się prawdziwymi Przedszkolakami.

... a zdjęcia są tutaj :)