KRONIKA 2014/2015

31.10.2014

Październik

Październik upłynął nam pod znakiem owoców i warzyw, a zwieńczeniem tej tematyki były URODZINY MARCHEWKI!

Dzisiaj moje urodziny
czas zaprosić więc jarzyny
witaminki w koszyk zebrać
i zatańczyć i zaśpiewać.

Bom ja piękna, bardzo zdrowa
ja - księżniczka marchewkowa
Proszę więc nie zwlekać wcale
zaczynamy święto balem!

I jak powiedziała marchewka - tak się stało! Na urodziny przyszły w odwiedziny do marchewki jubilatki : czerwone buraczki, pomidory, pietruszka, cebulka i wiele innych warzyw. Od kolorów aż mogło zakręcić się w głowie, bowiem tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze pomarańczowym i zielonym, czyli marchewkowym. Zaśpiewały i zatańczyły pięknie - wszystkie o tematyce warzywnej. Oj, marchewka aż się zarumieniła z wrażenia i na koniec wręczyła wszystkim dzieciom do pochrupania marcheweczki, mówiąc:

Niechaj wszyscy pamiętają
że warzywa pomagają
w zdrowym życiu nam codziennie
dnia każdego nieodmiennie!

Rodzice zadbali o stroje a Ciocie o kolorową dekorację - były więc balony, marchewki rysowane i malowane. Zabawa rozpoczęła się od wspólnie zaśpiewanej piosenki "Na marchewki urodziny", potem były tańce i pląsy. W chwili przerwy Ciocie zadawały dzieciom zagadki na temat warzyw - między innymi o marchewce. Jak przystało na dzień marchewkowy, były także zabawy i konkursy z marchewką w roli głównej np. zgadywanie za pomocą dotyku z zasłoniętymi oczami, układanie wielkich puzzli, smakowanie warzyw… Oj śmiechu było co niemiara, ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich – kolorowy i marchewkowy. Po wielu tańcach, pląsach i zabawie przyszedł czas na degustację soku marchwiowego zrobionego przez nasze Rakiety, a na podwieczorek było ciasto marchewkowe: pomarańczowe i bardzo zdrowe, przygotowane przez grupę Groszków i Dropsów. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.
... więcej zdjęć jest tutaj!

Ale październik to nie tylko atrakcje w przedszkolu. Nasze Dzieciaki gościły również w Teatrze Groteska, gdzie z przyjemnością obejrzały spektakt pt. „Ładne kwiatki”. Historia o przyjaźni, miłości i odwadze, wspaniałe kreacje kwiatów – Róży, Chryzantemy, Kaktusa, Bratka oraz mrożąca krew w żyłach postać Perza, okazały się być tematem jeszcze wielu dyskusji naszych Przedszkolaków.