KRONIKA 2009/2010

24.12.2009

Świątecznie i nastrojowo

Święta za pasem, dlatego w tym krótkim (bo zaledwie trzydniowym) tygodniu moje Gwiazdeczki miały dużo pracy. W poniedziałek wykonaliśmy z kolorowego papieru kopertę na świąteczną kartkę, by potem podarować ją w prezencie Rodzicom. Powtarzaliśmy również kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, pokolorowaliśmy Choinka ubrana przez dzieciilustrację przedstawiającą betlejemską szopkę i rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach.

We wtorek wspólnie ubieraliśmy choinkę, na której powiesiliśmy wykonane przez nas (z masy solnej i papieru kolorowego) choinkowe ozdoby – w przedszkolu na dobre zapanował świąteczny nastrój!

Ponieważ w Wigilię moje Gwiazdeczki będą przygotowywać się do kolacji w domu, już we środę w naszej Akademii nakryliśmy świąteczny stół i zjedliśmy uroczysty obiad. Dowiedzieliśmy się, ile potraw powinno być na wigilijnym stole, dlaczego pod obrus kładziemy sianko i na kogo czeka wolne miejsce przy stole. Słuchaliśmy kolęd i sami staraliśmy się je śpiewać – było bardzo miło!