KRONIKA 2009/2010

07.01.2010

Czarodziejskie słowa

Pierwszy tydzień roku rozpoczęliśmy ważnym wydarzeniem, jakim były urodziny naszej Gwiazdeczki Julianki. Wszystkie dzieci wykonały dla niej pracę plastyczną przedstawiającą tort z trzema świeczkami, a potem zaśpiewały „Sto lat” i pomagały jej zdmuchnąć prawdziwe świeczki. Nie zabrakło też życzeń od wszystkich przedszkolnych przyjaciół i cioć.
Tego dnia poznaliśmy również nową piosenkę pt. „Sanna” i uczyliśmy się tańczyć do jej melodii.
Ponieważ postanowiliśmy popracować nad naszym zachowaniem, w ciągu całego tygodnia mówiliśmy o słowach, których należy używać, by wszyscy uważali nas za grzeczne dzieci. Zabawa „Czarodziejskie słowo i nastrój” przypomniała nam o ważnych zwrotach, używanych na powitanie i pożegnanie. Wysłuchaliśmy także piosenek pt. „Dzień dobry” i „Na pożegnanie” oraz staraliśmy się do nich zatańczyć.

Kolejnego dnia czekała na nas nie lada atrakcja – bal karnawałowy. Wszyscy przebrali się za ulubione postacie i pląsali przy wesołej muzyce.

W czwartek rozmawialiśmy o tak zwanych „czarodziejskich słowach”, dowiedzieliśmy się, w jakich sytuacjach powinniśmy mówić proszę, dziękuję i przepraszam. Braliśmy udział w zabawie pt. „Imię z czarodziejskimi słowami” oraz „Ciuchcia”. Wykonaliśmy także Plastusia z modeliny, którego każda Gwiazdeczka zabrała ze sobą do domu.
Koniec tygodnia upłynął nam na rozmowach o dobrym i złym zachowaniu. Wysłuchaliśmy wiersza pt. „Kwoka” oraz piosenki „Dziwne rozmowy”. Braliśmy udział w zabawie „Słoneczko i chmurka” oraz wykonaliśmy pracę z papieru kolorowego, która przedstawiała bohaterkę słuchanego wcześniej wiersza.
Do naszego grona dołączyła też nowa Gwiazdeczka – Maksymilian, który powoli przyzwyczaja się do pobytu w Akademii. Bardzo się cieszymy, że jest nas coraz więcej!