KRONIKA 2009/2010

20.02.2010

Raz, dwa, trzy!

Przez ostatnie dni utrwalaliśmy wygląd cyferek 1 i 2, a w tym tygodniu przyszedł czas na kolejną – cyfrę 3! Braliśmy więc udział w szeregu zabaw i gier ruchowych, dzięki którym ćwiczyliśmy liczenie do trzech oraz wykonaliśmy z modeliny bohaterkę naszych zajęć, czyli kolorową trójeczkę. Od poniedziałku rozpoczęliśmy również naukę nowej piosenki pt. „Piłka Oli”, którą z ochotą powtarzaliśmy każdego dnia.
Ponieważ wszystkie dzieci bardzo lubią Kubusia Puchatka, zaprosiliśmy go do naszego przedszkola, by poznał nasze Gwiazdeczki i pobawił się z nami przy piosence „Jadą, jadą misie”. Następnie wysłuchaliśmy relaksacyjnej bajki pt. „Kubuś Puchatek na polance” oraz wykonaliśmy zadanie rysunkowe.
Kolejny dzień spędziliśmy na rozmowach o papierze, jego rodzajach i przedmiotach, które są z niego wykonane. Poznaliśmy również etapy powstawania papieru i zrobiliśmy z niego pracę plastyczną, a potem papierową kulą trenowaliśmy rzuty do celu.
W tym tygodniu dowiedzieliśmy się również, co oznacza słowo zanieczyszczenie. Obejrzeliśmy dwa słoiki – w jednym z nich była zdrowa woda (czyli czysta), w drugim chora (czyli brudna). Wysłuchaliśmy wiersza pt. „Chora rzeka”, a na podstawie dwóch ilustracji wskazaliśmy różnice między zanieczyszczona i czystą (zdrową) rzeką. Nauczyliśmy się również, że zawsze należy sprzątać po sobie swoje śmieci oraz wykonaliśmy kolorowe rysunki.