KRONIKA 2009/2010

05.06.2010

„Wszystkie dzieci nasze są…”

W ubiegłym tygodniu spędziliśmy w Akademii mniej dni niż zwykle, ponieważ w czwartek obchodziliśmy ważne święto - Boże Ciało. Zanim się jednak rozstaliśmy na długi weekend, pobawiliśmy się wspólnie i nauczyliśmy się ciekawych rzeczy.

W poniedziałek powtórzyliśmy poznane w ostatnich tygodniach literki - utworzyliśmy z nich pociąg i staraliśmy się na swoich pracach odwzorować ich kształty, a pomagały nam ilustracje wiszące w sali na ścianie.
Wtorek był dla nas pełen wrażeń - obchodziliśmy bowiem Dzień Dziecka, czyli święto naszych Gwiazdeczek.. Ciocie zaproponowały nam zabawę w poszukiwanie ukrytych skarbów. Podzieliliśmy się na dwie drużyny - chłopców i dziewczynek, a następnie rywalizowaliśmy w trudnych konkurencjach, by zakończyć całą zabawę słodką niespodzianką. Każdy z moich przyjaciół po wykonaniu zadania, otrzymał parę łakoci, które wszystkim poprawiły (i tak już doskonały) humor :)
Następnie obejrzeliśmy zdjęcia dzieci z różnych stron świata i rozmawialiśmy o tym, jakie cechy nas różnią. Poznaliśmy także radosną piosenkę zatytułowaną „Wszystkie dzieci nasze są" i wykonaliśmy pracę plastyczną.
Kolejny dzień spędziliśmy na pogawędce o zbliżających się wakacjach. Ciocia pokazała nam ilustracje morza, gór, jezior, miasta i wsi, a potem każda z Gwiazdeczek opowiadała o swoich wakacyjnych marzeniach. Wysłuchaliśmy też wierszyka pt. „Wakacje" i rozpoczęliśmy jego naukę, a dzień zakończyliśmy śpiewaniem piosenki, którą wszyscy już znamy i często przy niej tańczymy, czyli „Jedzie pociag...". Było bardzo wesoło!