KRONIKA 2010/2011

11.09.2010

Znowu razem!!!

Witam gorąco po krótkim, wakacyjnym odpoczynku. Moje Gwiazdeczki pełne energii i pomysłów wróciły do Akademii. Serdecznym powitaniom i wspólnym zabawom nie było końca.
Ponieważ w tym roku jest nas jeszcze więcej, moi przedszkolni przyjaciele zostali podzieleni na dwie grupy, które wybrały dla siebie nazwę. Dzieci młodsze to Pędzące groszki, a starszaki zostały Dropsami.
Po wybraniu odpowiedniej dla siebie nazwy, Dropsy przypomniały sobie jakie mają prawa i obowiązki, rozpoczęły naukę nowej piosenki, zatytułowanej Sekret czterolatka oraz wykonały pracę plastyczną, która zdobi nasz korytarz.
Kolejnego dnia rozmawialiśmy o naszej drodze do przedszkola, dowiedzieliśmy się, gdzie mieszka każdy z przedszkolaków oraz braliśmy udział w zgadywankach i grach skojarzeń. Poznaliśmy również znaczenie słowa okolica i wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat atrakcyjnych miejsc dla dzieci w naszym najbliższym otoczeniu. Słuchaliśmy bajki pt. Kura, kogut i róża oraz ćwiczyliśmy swoje buzie na fragmentach opowiadania zatytułowanego Nasze podwórko.
Zarówno starsi, jak i młodsi brali udział w zajęciach teatralnych, rytmice i obejrzeli pierwszy, z wielu zaplanowanych na ten przedszkolny rok spektakli. Tym razem była to opowieść zatytułowana Cztery mile za piec.
Pędzące groszki najwięcej czasu, podczas wspólnych zajęć, poświęciły na rozmowy o zbliżającej się jesieni. Zastanawiały się, czym nachodząca pora roku różni się od lata, zimy i wiosny, wykonywały prace plastyczne przedstawiające kolorowe liście i owoce sadu.
Nie zabrakło także wielu gier, ćwiczeń oddechowych, a także przypomnienia znanej niektórym zabawy, zatytułowanej Baloniku nasz malutki.
Pierwsze chwile w Akademii już za nami, z zaciekawieniem oczekuję więc, co przyniosą kolejne dni :)