KRONIKA 2010/2011

13.11.2010

Razem raźniej!

Tydzień minął nam bardzo szybko i intensywnie. Dropsy zastanawiały się, co to jest przesyłka, w jaki sposób trafia do adresata i porozmawiały na temat pracy listonosza. Razem z ciocią wykonały skrzynkę pocztową (z kartonu) i próbowały zaadresować list, rozmawiając przy tej okazji o nazwach ulic i poprawnym podawaniu swojego adresu.
Następnego dnia wykonaliśmy papierową kopertę i braliśmy udział w zabawie zatytułowanej Latający list, a następnie zrobiliśmy swoje znaczki pocztowe oraz wysłuchaliśmy wiersza pt. Listonosz.
W środę, wspólnie z Groszkami, wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego, aby poznać nowe rośliny i zwierzęta. Było bardzo ciekawie! Na tym jednak nie koniec. Po wyjściu z muzeum, udaliśmy się do Krainy Zabaw Dziecięcych, która nazywa się Wesoła Bajdocja, a w niej nie zabrakło szaleństw, gier i zabaw w pięknych salach. Można tam wypłynąć w rejs prawdziwym, pirackim statkiem, czy poczuć się jak księżniczka w sali balowej. Wrażeń było mnóstwo, dlatego też po powrocie jeszcze wiele razy wspominaliśmy spędzone tam chwile.

Ponieważ zbliżało się Święto Niepodległości, odwiedzili nas goście, uczniowie z pobliskiego gimnazjum, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli, dlaczego świętujemy w dniu 11 listopada i zaśpiewali kilka patriotycznych piosenek. Nauczyli nas także wierszyka Kto ty jesteś? - DZIĘKUJEMY!
Święto Niepodległości w naszej Akademii.

Groszki natomiast rozpoczęły tydzień od rozmowy na temat swoich ulubionych zabawek. Przypomniały sobie także, dlaczego należy o nie dbać i wysłuchały listu od Królowej Zabawek. Rozpoczęły również naukę nowej piosenki pt. Kaczor Donald farmę miał.
Ponieważ wszyscy wiemy, że wspólna zabawa jest o wiele ciekawsza, ćwiczyliśmy zabawy w grupach i rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto pomagać koledze czy koleżance. Wykonaliśmy kilka zabaw ruchowych i powtórzyliśmy poznane wcześniej cyferki.
Tydzień zakończyliśmy biorąc udział w zabawie (wspólnie z Dropsami) Dziewczyny kontra chłopaki i Głuchy telefon. Rozmawialiśmy też na temat naszych nastrojów i ćwiczyliśmy różne minki, pokazujące jaki mamy humor :)

Więcej zdjęć z Muzeum Przyrodniczego - TUTAJ!
 Więcej zdjęć z Wesołej Bajdocji - TUTAJ!