KRONIKA 2010/2011

27.11.2010

Jestem sobie mały miś…

Za nami ostatni tydzień listopada. Co wydarzyło się w Gwiazdeczce? Już opowiadam.

W poniedziałek świętowaliśmy kolejne urodziny - trzy latka skończył Wiktor, był
więc, jak zawsze, tort, dmuchanie świeczek, życzenia i prezencik, który przygotowaliśmy dla naszego jubilata!
Następnie Groszki zastanawiały się, co to jest zdrobnienie i dowiadywały się, jak mogą brzmieć zdrobnienia ich imion - było dużo zabawy. Potem rozmawialiśmy wspólnie na temat zimowych zapasów i zwierzątek, które potrzebują naszej pomocy, by przeżyć zimę. Wzięliśmy też udział w zabawie pt. Ptaszki do gniazd i ćwiczyliśmy naszą nową piosenkę zatytułowaną Jeśli Ci wesoło. Kolejnego dnia zastanawialiśmy się nad tym, jak lubimy spędzać wolny czas oraz słuchaliśmy wiersza o Królewnie Śmieszce, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, jaki możemy mieć humor i dlaczego warto się uśmiechać.
Oczywiście wiemy, że ważną osobą jest przyjaciel, więc próbowaliśmy zastanowić się, jaki on powinien być oraz słuchaliśmy fragmentu książki pt. Kubuś Puchatek, a potem rozmawialiśmy o cechach charakteru Tygryska, Prosiaczka i Kubusia.
Dropsy natomiast mówiły o swoich codziennych czynnościach, pracowały z nożyczkami i wycinały obrazki przedstawiające różne przedmioty potrzebne nam każdego dnia (szczoteczka, łóżko, grzebień), a następnie układały je tak, by pokazać, jakie czynności wykonują, i w jakiej kolejności to robią. Poznaliśmy też słowo doba, wschód i zachód słońca oraz wysłuchaliśmy wiersza pt. Księżyc.
Popracowaliśmy również nad naszą kondycja fizyczną i wykonaliśmy kilka ćwiczeń z woreczkami, ale bez użycia rączek oraz nauczyliśmy się paru kroków do piosenki Krakowiaczek- przedszkolaczek. Wykonaliśmy prace plastyczne i wspólnie z grupą Dropsów obejrzeliśmy też spektakl pt. Między nami krasnalami, który został przygotowany przez grupę teatralną Skrzat.
Koniec tygodnia upłynął nam w towarzystwie naszych Rodziców, którzy przyszli obejrzeć, jak bawimy się i uczymy w przedszkolu oraz naszych misiów, ponieważ zgodnie z kalendarzem 26.11. przypada Dzień Misia. Ciocie przygotowały wiele zabaw i gier, a na zakończenie urządziliśmy małą wystawę naszych prac plastycznych, których tematem był oczywiście ulubiony pluszak!