KRONIKA 2010/2011

24.12.2010

Pastuszkowie przybywajcie …

To był krótki, ale jakże uroczysty tydzień, przygotowywaliśmy się bowiem intensywnie do nadchodzących Świąt!
Dropsy rozpoczęły od rozmów na temat świątecznych uczuć - zastanawiały się, które z nich najczęściej nam towarzyszą w tym wyjątkowym czasie. Wzięły udział w zabawie Spadające gwiazdki i rozpoczęły naukę piosenki pt. Weseli anieli. Ponieważ podczas świąt ozdabiamy nasze domy, kolejnego dnia zabraliśmy się do pracy nad udekorowaniem naszej przedszkolnej sali - własnoręcznie wykonaliśmy bombki, a potem wysłuchaliśmy wiersza K.I.Gałczyńskiego pt. Kto wymyślił choinki i rozmawialiśmy na temat tego, co jest najważniejsze w Świętach Bożego Narodzenia. Rozwiązaliśmy też kilka zagadek i posłuchaliśmy przysłów związanych z zimą.
Groszki natomiast rozpoczęły tydzień od przypomnienia sobie poznanych wcześniej symboli świątecznych, zastanawiały się, dlaczego kładziemy sianko na wigilijnym stole oraz układały historię Bożego Narodzenia z rozsypanki obrazkowej. Rozmawialiśmy również o pastuszkach i o tym, czym się zajmowali. Wzięliśmy też udział w zabawie ruchowej zatytułowanej Pastuszkowie i owieczki oraz przypomnieliśmy sobie kolędy, których uczyliśmy się przez ostatnie dni.

Ponieważ Groszki i Dropsy to nasza przedszkolna rodzina, postanowiliśmy nakryć do stołu i zjeść wspólnie nasz wigilijny, uroczysty obiad. Było bardzo nastrojowo - łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia  i śpiewaliśmy kolędy.

Ja również chciałabym wszystkim przedszkolakom i ich Rodzinom życzyć raz jeszcze cudownych Świąt i wielu radości. Spotkamy się w Nowym Roku!!!