KRONIKA 2010/2011

22.01.2011

Zimowe zabawy

Wyjście do filharmonii i spotkanie z muzyką rozpoczęło nasz tydzień w przedszkolu. Wysłuchaliśmy Koncertu karnawałowego w kolorze czerwonym. Zastanawialiśmy się także wspólnie, w jakim celu chodzimy na koncerty i jak należy się zachowywać w tym miejscu, a po powrocie wymienialiśmy swoje wrażenia. To nasza pierwsza wizyta w filharmonii, ale następne dwie są  już zaplanowane :)
Tego dnia świętowaliśmy także urodziny naszego Kubusia, który skończył 5 lat! Jak przystało na jubilata, zdmuchnął on świeczki na torcie i przyjmował życzenia od swoich kolegów i koleżanek. Było bardzo przyjemnie i uroczyście!
Cały tydzień poświęciliśmy również na powtórki naszych piosenek i wierszyków, które zaprezentujemy podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Groszki poznawały również nazwy dyscyplin sportowych, które możemy uprawiać zimą. Słuchaliśmy wspólnie wiersza pt. Tak zaczynali mistrzowie sportu, wykonaliśmy kilka ćwiczeń ruchowych i dowiedzieliśmy się też, co to takiego jest rozgrzewka i dlaczego sportowcy przywiązują do niej dużą wagę.
Ponieważ zimą należy się ciepło ubierać, mówiliśmy o odpowiedniej garderobie na tę porę roku i wykonywaliśmy ćwiczenia sprawdzające naszą umiejętność dopasowywania ubrań do warunków pogodowych. Wiemy też, że podczas zabaw zimowych musimy być ostrożni, dlatego zastanawialiśmy się nad znaczeniem słowa bezpieczeństwo i wzięliśmy udział w zabawie Wolno - nie wolno. Dowiedzieliśmy się również, co to jest kulig i próbowaliśmy wykonać podobny w naszej przedszkolnej sali.
Na zakończenie tygodnia odwiedził nas Teatrzyk Skrzat i zaprezentował spektakl pt. Przyjaciele z zielonej polany - wrażeń, jak zwykle, nie brakowało.