KRONIKA 2013/2014

01.08.2014

20 grudnia 2013 r. w naszym przedszkolu już po raz kolejny odbyło się spotkanie wigilijne. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Wigilia w naszym przedszkolu rozpoczęła się już przy obiedzie, na którym dzieci ze smakiem zjadły tradycyjny barszczyk czerwony z uszkami oraz rybę i inne smakołyki.
Następnie wszystkie grupy - Pędzące Groszki, Dropsy oraz Rakiety wraz z Ciociami zasiadły wspólnie do stołu i podzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne. Po opłatku wszyscy zasiedli przy stole aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane. Na koniec wszystkie przedszkolaki wraz z Ciociami rozpoczęły kolędowanie. Radości i śpiewu było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
06.12.2013

6.12.2013r. do naszego Przedszkola zawitał długo oczekiwany przez cały rok gość - św. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach pięknie udekorowanej Sali, na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech.
Wszystkie grupy – Pędzące Groszki, Dropsy oraz Rakiety wspólnie odśpiewały na przywitanie Mikołaja piosenkę „Przyjedź do na Mikołaju”, która bardzo spodobała się naszemu gościowi.
Mikołaj przygotował dla każdego dziecka piękne podarunki, które miał ukryte w wielkim czerwonym worze. Radości i uśmiechów było co nie miara. Każdy dziękował Mikołajowi i na pożegnanie wszystkie grupy zaśpiewały piosenkę „Świeć Gwiazdeczko mała, świeć”.
Mamy nadzieję że w przyszłym roku znów wszystkie przedszkolaki będą grzeczne oraz przygotowane na wizytę Świętego Mikołaja.
30.11.2013

Listopad to czas, zbliżającej się wielkimi krokami zimy. Przedszkolaki z „Gwiazdeczki” nie zamierzają jednak zapaść w sen zimowy.
6 XI najmłodsze przedszkolaki obejrzały w teatrze Groteska przedstawienie pt: „Ładne kwiatki”. Odrobina wiosny w jesieni okazała się doskonałym pomysłem. Maluchy bawiły się świetnie!
Zaś dwa dni później 8 XI Gwiazdeczkę odwiedził teatrzyk ART –RE z przedstawieniem „Jaś i drzewo fasolowe”. Było to przedstawienie interaktywne dlatego też przedszkolaki chętnie brały w nim udział. Z wielkim zaangażowaniem pomagały tytułowemu bohaterowi w ukrywaniu się przed wielkoludem.
12 XI w „Gwiazdeczce” ponownie pojawiła się wiosna. Przedszkolaki wspólnie z MAŁĄ FARMĄ i ich projektem „Ogród” poznawały różne drzewa iglaste, a każdy z nich posadził swoją własną roślinkę, o którą będzie dbał w zimowe dni.


13 XI grupy Rakiet i Dropsów udały się do Teatru Współczesnego na przedstawienie „Cudowna lampa Alladyna”. Chętne przedszkolaki miały okazję odwiedzić sułtana w jego pałacu i złożyć mu wymyślony przez siebie pokłon.
19 XI odwiedził Gwiazdeczkę skrzypek, który zabrał przedszkolaki na wycieczkę do muzycznego lasu i przedstawił jego mieszkańców. Chętne przedszkolaki zamieniały się w zwierzątka mieszkające w lesie i poruszały się w rytm muzyki skrzypiec. Przy okazji tej wizyty odkryliśmy wiele talentów aktorskich, jakie drzemią w naszych przedszkolakach.

W piątek 22 XI w gwiazdeczkowym przedszkolu hucznie świętowaliśmy urodziny Pluszowego Misia. Dlatego też od samego rana w przedszkolu pojawiały się najróżniejsze misie. Odwiedził nas miś Puchatek, miś polarny a nawet miś koala. Podczas balu było mnóstwo śmiechu i zabawy, a całe przyjęcie uwieńczył pyszny tort czekoladowy, z którego miś wcześniej zdmuchnął świeczki.
26 XI ponownie odwiedziła nas MAŁA FARMA tym razem z projektem „Ssaki”. Dzieci miały niesamowitą okazję poznać świat królików. Bawiły się z nimi, głaskały je i karmiły.
Przed nami grudzień najbardziej świąteczny i rodzinny miesiąc. Na gwiazdeczkowe przedszkolaki czeka mnóstwo przyjemności związanych z radosnymi Świętami Bożego Narodzenia.
08.11.2013

Mamy kolejny powód do dumy. Tym razem nasi mali podopieczni zostali dostrzeżeni w wojewódzkim konkursie plastycznym „Jesienny owoc", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, przy ul. Grunwaldzkiej.

 

Kwalifikację do wystawy uzyskał Staś z grupy Rakiet, a wyróżnienie przedstawicielka Groszków - Karolinka. Praca Jasia to duże, czerwone jabłuszko, wykonane z masy papierowej, z kolei Karolina stworzyła jesienne grzybki, które pokryła koralikami z bibuły. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 8 listopada w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej.

 

Poziom nadesłanych na konkurs prac był imponujący, a kreatywność i umiejętności plastyczne miło zaskoczyły jurorów, a co za tym idzie, wybór najlepszych prac był naprawdę trudny. Przy ocenie prac komisja konkursowa, złożona z artystów plastyków, kierowała się kilkoma kryteriami, m.in. pomysłowością, kompozycją, trwałością zastosowanych materiałów, walorami estetycznymi oraz przekazem artystycznym. Jury przyznało I, II, III nagrodę oraz wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy. Prace małych artystów zostaną przekazane na cele charytatywne. Trafią do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej jako upominki okolicznościowe z informacją o wykonawcy.

 

Gratulujemy naszym małym Gwiazdeczkom kolejnych sukcesów, tym razem na polu artystycznym.
29.10.2013

Nowy tydzień przyniósł kolejne sukcesy naszych przedszkolaków. Tym razem chłopcy z grupy Rakiet, pod skrzydłami cioci Marceliny, zajęli 2-gie miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Halowej, zorganizowanym przez Radę Dzielnicy VI, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 oraz Klub Sportowy „Bronowianka".

 

Osiem drużyn rywalizowało w Hali Sportowej KS. „Bronowianka" o miejsce na podium. Imprezie towarzyszyło mnóstwo sportowych emocji, mogliśmy być świadkami ciekawych akcji, pokazujących niemałe zdolności małych zawodników. Wszyscy uczestnicy przystąpili do rozgrywek bardzo profesjonalnie. Mecze odbywały się w duchu fair-play, a poziom umiejętności prezentowany przez zaproszone zespoły był imponujący. Zgromadzona publiczność przedszkolna żywo reagowała na to, co działo się na boisku, kibicując i nagradzając piłkarzy gromkimi brawami.

 

Dumą napawa nas 2-gie miejsce naszych małych, ale jak dzielnych i wytrwałych piłkarzy. Ogromną radość sprawił nam również puchar dla króla strzelców, który powędrował do Maksa oraz puchar dla najlepszego bramkarza w rękach Wojtka. Gratulujemy!

 

Podziękowania składamy na ręce cioci Marceliny, która wytrwale i z zapałem przygotowywała naszych chłopców do tej rywalizacji oraz wszystkim Rakietom za entuzjastyczne kibicowanie, które z pewnością dodawało naszym zawodnikom skrzydeł. Dziewczynki, jak prawdziwe cheerleaderki, z własnoręcznie wykonanymi pomponami, z ogromnym zaangażowaniem dopingowały swoją drużynę.

 

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na arenie sportowej. Duch zdrowej rywalizacji unosi się w murach naszej GWIAZDECZKI. Mamy nadzieję, że nas nie opuści, bo takie imprezy, poprzez zabawę i sportową rywalizację, promują aktywny tryb życia oraz pomagają rodzicom i wychowawcom odkrywać w dzieciach talenty sportowe.

Więcej informacji i filmik: TUTAJ

23.10.2013

Kiedy jesień w pełni pokazała swoje oblicze, postanowiliśmy wykorzystać ciepłe, słoneczne dni na długi spacer i integrację z mieszkańcami Leśnego Domku. W Gwiazdeczce pamiętamy, że odpowiednio dotleniony organizm dziecka lepiej funkcjonuje i szybciej się rozwija. A promienie słońca docierające do naszej skóry, korzystnie wpływają na wzrost kości.

 

O godzinie 10.00 założyliśmy na siebie ubrania, chusty odblaskowe, zabraliśmy naszego węża - kompana naszych małych podróży, pomagającego utrzymać tempo i szyk, i wyruszyliśmy w drogę. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, kolorowe liście na drzewach, dywan mieniący się tysiącami barw, który spowił ziemię. Napawaliśmy się ciepłem jesiennego powietrza, promienie słoneczne otulały nasze uśmiechnięte i rozśpiewane buźki. Nasza wycieczka stała się dobrą okazją do zweryfikowania poznanych zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Groszki spisały się na medal. Doskonale opanowały „przykazania" pieszego i udowodniły to w praktyce. Długi dystans, jaki musieliśmy pokonać, wcale nas nie zniechęcał. Bez słowa marudzenia, żalu, krok za krokiem, w rytm śpiewanych piosenek, dbając o własne bezpieczeństwo, dotarliśmy do Leśnego Domku.

 

Na miejscu zostaliśmy ciepło przywitani. Zaspokoiliśmy pragnienie i posililiśmy się pysznymi przekąskami przygotowanymi przez Skrzaty, a języczki osłodziliśmy ciasteczkami. W końcu przyszła pora na upragnioną zabawę. Najpierw bawiliśmy się w ogrodzie, były huśtawki, zjeżdżalnie, trampolina, piaskownica, samochody, traktory, piłki i wiele innych przedmiotów, umilających maluchom beztroski czas. Byliśmy zachwyceni, co można zaobserwować na zdjęciach upamiętniających naszą wizytę. W końcu zaczęliśmy zwiedzać dom Skrzatów, jadalnię, sypialnię, salę dydaktyczną, jednak największy zachwyt wywołał w nas pokój zabaw. Tam rozpoczęliśmy szaleństwo, bo w końcu najlepszą frajdę sprawia zabawa „nie swoimi" zabawkami. Uciesze nie było końca, ale niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy, więc czas naszego pobytu również.

 

Pożegnaliśmy się z mieszańcami Leśnego Domku i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dzięki wujkowi Rafałowi i cioci Eli nie musieliśmy korzystać z naszych nóżek, bo zostaliśmy podwiezieni pod bramę Gwiazdeczki. Mamy nadzieję, że takie dłuższe wycieczki zagoszczą w harmonogramie naszego przedszkola. Teraz czekamy na wizytę mieszkańców Leśnego Domku.