O gwiazdeczce

O GWIAZDECZCE słów kilka:

Niepubliczne Przedszkole Gwiazdeczka
ul. Katowicka 47
telefon komórkowy: 609 181 975

Nasze Przedszkole jest wpisane do Ewidencji Placówek Niepublicznych, prowadzonej przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Jest objęte nadzorem Kuratorium Oświaty.

Pracując z Dziećmi, wykorzystujemy program szkolny zatwierdzony przez MEN, ale wzbogacamy go również o gotowe scenariusze zajęć dla Dzieci w wieku 2-6 lat, zawarte w literaturze metodycznej dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Profil muzyczny realizujemy według autorskich programów, a naukę języka angielskiego, oprócz własnego programu (opracowanego i wielokrotnie realizowanego przez nauczyciela), wspomagana jest programem zatwierdzonym przez MEN.

Proponujemy również zajęcia z rytmiki, baletu i dla chętnych – naukę religii. Jesteśmy także otwarci na wprowadzenie zajęć sugerowanych przez Dzieci i Rodziców.

Pragniemy, aby Dzieci czuły się u nas bezpieczne i kochane, a wiedza o otaczającym świecie zdobywana była poprzez wspólną zabawę, ciekawe rozmowy, liczne pytania i odpowiedzi oraz naukę piosenek. Położymy nacisk przede wszystkim na rozwój twórczego myślenia i wykorzystamy w pracy z Dziećmi nowoczesne metody: Dobrego Startu czy Weroniki Sherborne.

GWIAZDECZKA:

* czeka na Dzieci w wieku 2-6 lat (obejmuje gotowość szkolną czyli tzw. „zerówkę”)
* doraźnie zaprasza młodsze Dzieci (opieka na godziny, maksymalnie 5 osób w tym samym czasie)
* zaprasza Dzieci z innych krajów, które jeszcze nie mówią w języku polskim, ale dobrze znają język angielski, język rosyjski bądź język hiszpański
* dla młodszych Dzieci, które chciałyby uczęszczać do Przedszkola w kolejnym roku szkolnym organizowane są zajęcia adaptacyjne.

GWIAZDECZKA oferuje:
* profesjonalną, stałą kadrę nauczycieli
* kameralne grupy wiekowe
* opiekę doraźną dla potrzebujących Rodziców – oddzielna grupa ( maksymalnie 5 osób w tym samym czasie)
* zajęcia z rytmiki, zajęcia umuzykalniające
* zajęcia z logopedą (starsza grupa)
* warsztaty plastyczne, ceramika
* zajęcia z religii dla chętnych
* konsultacje z lekarzem pediatrą, stomatologiem

Posiadamy mały, ale własny ogródek. Korzystamy również z dużego placu zabaw, który mieści się naprzeciw naszego Przedszkola.

Rodzic może zadzwonić do Przedszkola w każdej chwili, by zapytać, co w danym momencie porabia jego Skarb.
Kameralne grupy zapewniąją indywidualne podejście do każdego Maluszka; nasi opiekunowie szybko poznają Dzieci i starają się sprostać ich oczekiwaniom. Chcemy, by każdy Milusiński pozostał sobą, zachował swą spontaniczność i szczerość przy jednoczesnym poznawaniu zasad funkcjonowania w grupie.

Dokładamy wszelkich starań, aby Dzieci przebywające w Gwiazdeczce były zawsze uśmiechnięte i czuły się jak w domu, przy boku swojej Mamy – bezpieczne i kochane. Opiekunowie – nauczyciele wychowania przedszkolnego, dbają o Państwa Dzieci i wspierają je w rozwoju.

Życzylibyśmy sobie, aby Dzieci nie chciały opuszczać Gwiazdeczki i z radością podążały do niej każdego ranka.
Prywatnie, jako rodzic, marzyłam o czymś takim! Moje rozstania z córką, a wcześniej z synem, były okropne! Codzienne bóle brzuszka, płacz, a czasem krzyk rozpaczy dziecka, bardzo utrudniały mi wypełnianie obowiązków w pracy. Z ciężkim sercem zabierałam się do zajęć. Cieszyłabym się bardzo, gdybym mogła zapewnić Państwu przyjemniejszy rodzaj rozstań z Dziećmi. Wierzę, że z pomocą doświadczonych pedagogów zatrudnionych w Przedszkolu, tak się stanie.